15 days 'DEAR ME' challenge - Day 2

11. march 2013 at 21:29 | Lousie Jones |  challenges
Day 2: Write to yourself about one thing you wish you could change in this world.

Dear me,
máš napsat o jedné věci, kterou si přeješ změnit ve světě. Máš jasno. Stop bullying and no more suicides.
Tohle téma tě provází snad každý den. A i když jsi napsala, dvě takové téma, tak víš, že většinou jdou ruku v ruce. Vidíš jak se lidé někomu smějí, pomlouvají, ubližují.. Není to správné. Nemají žádný důvod k tomu, aby tohle dělali. Sama jsi se s tím potkala a víš jak je to těžké to snášet, ale zvládla jsi to, doufám, že můžu říct, že úspěšně.
Teď ale k hlavním bodům tohoto dopisu. Stop šikaně. Nevíš proč ani kdy tohle bylo vytvořeno, ale není to správné. Není správné, že lidé ubližují ostatním a myslí si, že jim to nijak nevadí. But trust me, bolí to jako svině.
Žádné další sebevraždy. Myslíš, že tohle téma se týka každého člověka, protože témež každý si šáhl až na své dno. Pokud jste osoba, která vlastní tumblr, tak můžete často vidět obrázky s touto tématiko a myslíš si, že jsou tam čím dál tím víc. Vidíš je téměř pořád. Ne to.. neskutečné. Nevím proč se tohle děje, ale musíš podotknout, že dětských sebevražd je čím dál víc. Více a více lidí se trápí a nemusejí to být jen děti, ale i dospělí a myslíš, že tohle je na tom to nejhorší. Může se to týkat nejen 13 letého dítěte, ale i 50 leté ženy.
Chceš to změnit, nechceš aby se lidé cítili jako totální shit. Chceš přinejmenším těm lidem pomoc a věřím, že to dokážeš. Nechceš, aby se další patnáctileté dítě dnes večer s brekem zhroutilo do postele a brečelo dokud neusne...
Chci zde zanechat něco, co možná zachrání život pár desítkám dětem/lidem/, věřím, že se mi jednou povede založit i suicide hotline v České republice, věřím v to.
A ještě něco, chci aby ten, kdo si tohle přečte věděl, že pokud bude mít nějaký problém - jakkýkoli - stačí mi napsat, jsem zde.

But you really need to listen to me, I mean stop being stupid, don't be a fucker and take care.
Love always,
Lousie

 

1 person judged this article.

Comments

1 i r i s i r i s | Web | 11. march 2013 at 21:37 | React

Naprosto s tebou souhlasím. Já jsem měla se šikanou problémy na základce (nikdo mě sice nemlátil, ale dost hnusně mi celá moje třída nadávala). Bylo to opět jen kvůli tomu, že jsem byla jiná než oni. A taky "tlustá", jak to oni nazývali. Opravdu nikomu nepřeju chodit do školy s vědomím, že po něm zas o velké přestávce budou řvát "hele, bůček!". Proto mám dodnes poněkud zkreslené představy o svojí postavě.
Tenkrát se mě moc lidí nezastávalo a všichni si prostě mysleli, že jsem jenom ,nějaká problémová' a tak to učitelé moc neřešili.
Takže stop bullying. Posmívat se a ubližovat umí každý blbec, bohužel ne každá oběť to vydrží.
ps. promiň za tak dlouhý komentář. :-)

2 Meg Trollins Meg Trollins | 12. march 2013 at 18:54 | React

tobě se to povede.
jsou to věci, do kterejch jsem většinou dorostla. Ještě máš čas  
Jo merlin
nemáš za co, dělám to ráda.
jo na základce a docela z toho byla špatná. Nevim, jestli to víš, ale ona se řezala. Nikdy jsme o tom nemluvily, ale já to vim...A ona ví, že to vim.
Awww děkuju.
Ať jdou do prdele D
hm právě moje postava je skvělá haha
mě se to taky právě hrozně líbí.
snad zvládnem

3 Lucy Lucy | Web | 12. march 2013 at 22:14 | React

OMG kdyby byl každý jak ty, tak je život o tolik lepší.

Joo taky jsem si tím prošla. Lidi a hlavně děti dokážou být krutí jak nic jiného. Jak kdyby byl každý dokonalý. Nikoho nenapadne, jak se ten člověk cítí. Hlavně pro svoje pobavení a urazit

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama

Goodbye, bitches!